Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna forumnet.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkoła dla dzieci z autyzmem?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna -> Strona główna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miska911



Dołączył: 20 Lip 2020
Posty: 91

PostWysłany: Czw Lis 25, 2021 11:14 pm    Temat postu: Szkoła dla dzieci z autyzmem? Odpowiedz z cytatem

Pilnie poszukujemy szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem w Warszawie. Czeka nas przeprowadzka po nowym roku i chciałabym ogarnąć już teraz szkołe dla syna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luizaa



Dołączył: 28 Lis 2021
Posty: 91

PostWysłany: Nie Lis 28, 2021 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiele dobrego słyszałam na temat szkoły terapeutycznej Promitis. Tutaj http://www.centrum-terapii.pl/ znajdziesz sporo informacji na jej temat. Myślę, że zapisanie do niej dziecka z autyzmem lub zespołem Aspergera jest bardzo dobrym pomysłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
bunia91



Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 185

PostWysłany: Pon Lis 29, 2021 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam podobnie. Dzieci z autyzmem nie odnajdują się w publicznych szkołach i nie widzę sensu w męczeniu ich. Cieszę sie, że są takie szkoły jak Promitis gdzie dzieci z autyzmem mogą się dobrze rozwijać i uczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
rita



Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 9

PostWysłany: Sro Gru 01, 2021 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Promitis realizuje z dziećmi podstawy programu MEN. Dodatkowo dzieci mają róznego rodzaju zajęcia terapeutyczne dostosowane do swoich potrzeb i możliwości. Ja jestem zachwycona tą szkoła. Podejście do dzieci jest bardzo indywidualne a to moim zdaniem jest bardzo wazne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
miska911



Dołączył: 20 Lip 2020
Posty: 91

PostWysłany: Sro Gru 01, 2021 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! Nie wiedziałam, ze Promitis ma tak dobre podejście do dzieci! Dziękuję wam za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Euzebiusz2443



Dołączył: 06 Gru 2021
Posty: 5

PostWysłany: Wto Gru 07, 2021 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich szkół raczej jest niewiele.
_________________
https://www.rudzianin.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luizaa



Dołączył: 28 Lis 2021
Posty: 91

PostWysłany: Czw Lut 03, 2022 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to prawda... W Warszawie jest tylko jedna szkoła terapeutyczna Promitis. Po cichu licze na to ,że powstaną kolejne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
rita



Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 9

PostWysłany: Czw Lut 03, 2022 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam taką nadzieję. Moja siostra mieszka w Poznaniu, jej syn ma autyzm i męczy się w klasie integracyjnej. Szkoła Promitis na pewno byłaby super rozwiązaniem dla niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
zuzula12



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 523

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2023 7:31 pm    Temat postu: Autyzm - szkolenie Odpowiedz z cytatem

Dobór odpowiedniego przedszkola, szkoły to trudna sprawa. Warto poświecić dużo czasu na poszukiwania. Specjalistów w tej dziedzinie jest coraz więcej. Natknęłam się kiedyś na szklenie dot. ADOS-2 w diagnostyce klinicznej prowadzone przez lek. Paulina Szymańska ADOS-2 . Harmonogram wygląda bardzo obiecująco. Chyba się zapiszę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna -> Strona główna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum