Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna forumnet.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaawansowane techniki w fotografii makro - Pytania i Porady

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna -> Strona główna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rosalinda



Dołączył: 13 Cze 2023
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2023 7:54 pm    Temat postu: Zaawansowane techniki w fotografii makro - Pytania i Porady Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim! Chciałbym zacząć rozmowę na temat fotografii makro. Ostatnio zainteresowałem się tym rodzajem fotografii, ale mam kilka pytań. Jakie są najlepsze ustawienia aparatu do robienia zdjęć makro? Czy muszę inwestować w specjalny obiektyw makro, czy istnieją sposoby na osiągnięcie dobrych efektów bez niego? Jakie są najlepsze źródła światła do fotografii makro, a może ktoś może polecić mi jakieś przykłady zdjęć makro, które są inspirujące?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nona56



Dołączył: 03 Sie 2022
Posty: 15

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2023 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie, że zainteresowałeś się fotografią makro. To fascynujący rodzaj fotografii! Jeśli chodzi o ustawienia aparatu, to warto używać trybu manualnego, aby mieć pełną kontrolę nad ekspozycją. Co do obiektywu, oczywiście obiektyw makro to najlepszy wybór, ale można też spróbować przedłużek makro lub odwróconego obiektywu. Co do źródła światła, często używa się odbłyśników i światła bocznego, aby uwypuklić detale. Oto link do Depositphotos, gdzie znajdziesz wiele makro zdjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
tomek45



Dołączył: 03 Sie 2022
Posty: 13

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2023 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem fanem fotografii makro. Jeśli chodzi o sprzęt, to warto wspomnieć o statywie. Fotografowanie makro wymaga stabilności, a statyw może pomóc w osiągnięciu ostrości i precyzji. Co do kompozycji, polecam eksperymentować z głębią ostrości i kadrowaniem, aby nadać zdjęciom makro interesujący charakter. A jeśli macie jakieś pytania dotyczące konkretnej tematyki makro, np. fotografii kwiatów, owadów czy kropli wody, chętnie się nimi podzielę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forumnet.forumoteka.pl Strona Główna -> Strona główna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum